درباره ما

شرکت کارگزاری راهبرد سرمایه گذاری ایران سهام با نام اختصاری «راهبرد» از بیش دو دهه قبل، یعنی در روز پانزدهم آذر ماه ۱۳۷۵ در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسید و از آن تاریخ، تحت نظارت سازمان بورس اوراق و بهادار تهران،طبق مقررات بازار سرمایه کشور به صورت رسمی و قانونی فعالیت می کند. مالکیت و مدیریت راهبرد از سال ۱۳۹۴ با طی فرایندهای قانونی تغییر کرده و از آن تاریخ به بعد،سکانداران این کارگزاری با توجه به برنامه راهبردی مدون، با شعار«آگاهی،ریسک وسود» تا به امروز افتخار داشته است که به بیش هزاران مشتری علاقمند به سرمایه گذاری در بازار سرمایه کشور در سراسرکشور، خدمات مالی ارایه کند.

راهبرد در سه بازارمالی و کالائی کشور، یعنی بورس، فرابورس و بورس کالای ایران حضور فعالی داشته و با بیش از ۱۰ سیستم معاملاتی درشعب تهران و نمایندگی های دیگر در سراسر کشور، به مشتریان خدمات ارائه می کند.با اتکا به تجربه گرانبها و توان نیروی انسانی متخصص و با استفاده از ابزارها و فرصت‌های حاضر در بازار سرمایه؛خدمات متنوع مالی از جمله تحلیل، مشاوره، خرید و فروش سهام، بازارگردانی سهم‌ها،سبدگردانی،مدیریت صندوق (سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس) به مشتریان ارائه می کند.

هیئت مدیره راهبرد

هیات مدیره کارگزاری راهبرد دارای تجربیات موثری در حوزه بازار سرمایه و شرکت داری هستند.

سیده فاطمه میررازقی

عضو هیئت مدیره

حمید علیخانی

مدیرعامل و نائب رئیس هئیت مدیره

حامد کارگر سامانی

 رئیس هئیت مدیره

    سخن مدیرعامل

بازار سرمایه، نقش بی‌بدیلی در توسعه اقتصادی کشور ایفا می‌کند. روند کنونی اقتصاد نویدبخش کاهش وابستگی اقتصاد ملی به درآمدهای ارزی حاصل از صدور نفت خام یا خام فروشی است. در چنین شرایطی با توسعه کمی و کیفی فعالیت شرکت‌های تولیدی، خدماتی و صنعتی ؛ بخش خصوصی و غیردولتی بازار سرمایه، نقش بیشتری در آینده اقتصاد ایران بازی می‌کنند. در این میان، بازار سرمایه کشور به عنوان نیم‌رخ اقتصاد کشور پیشرانه توسعه اقتصادی کشور شده است. این بازار با تامین مالی بنگاه‌ها از شرکت‌های بزرگ صنعتی تا استارتاپ‌ها و هم‌چنین ایجاد زمینه ثروت آفرینی برای افراد جامعه؛ موجبات توزیع بهینه منابع و تامین مالی منصفانه را فراهم کرده است.افزون بر این، با توجه به کاهش سهم درآمدهای نفتی در بودجه عمومی و تعدیل نقش آفرینی بانک‌ها در تامین منابع درآمدی ترازنامه کشور، بازار سرمایه به عنوان بستر امن تامین مالی بلندمدت و غیرتورمی بیش از هر زمان دیگری در کانون توجه سیاست‌های اقتصادی کشور قرار گرفته است.هم اینک بازار سرمایه نیازمند نهادهای مالی پویا و کاراست تا بتواند بیش از گذشته در محیط اقتصاد خرد (خانوار، بنگاه، بازار) و محیط اقتصاد کلان (رشد اقتصادی، کاهش تورم و کاهش بیکاری) ایفای نقش سازنده داشته باشد. بر این اساس بازار سرمایه می‌تواند در سال رونق و جهش تولید نقش موثری ایفا کند.شرکت کارگزاری راهبرد ایران سهام به عنوان یکی از اعضای خانواده بزرگ بازار سرمایه که نزدیک به ربع قرن از تاسیس آن می‌گذرد ، با اتکا به نیروی انسانی متخصص و کارآزموده، تلاش دارد با ارایه خدمات بهینه کارگزاری و تسهیل‌گری امور معاملات سهام، زمینه بهره‌مندی تمامی ذی‌نفعان و مشتریان را به بهترین خدمات مالی برای تعالی و بالندگی اقتصاد کشور فراهم کند.

اهداف کلان

 

مشارکت همیشگی در فرایند توسعه کیفی و کمی اقتصادی کشور
مشارکت فعالانه در برنامه‌های توسعه بخش سازمان بورس و اوراق بهادار
تعامل با شرکت­‌های ارکان در بازار سرمایه
استقاده از ظرفیت­‌های قانونی برای ارتقای دانش مالی افراد جامعه
تلاش برای معرفی فرصت­‌های سرمایه به منظور افزایش دارائی‌های مالی افراد جامعه
ارتقای توان و ظرفیت سازمانی برای تنوع بخشی خدمات مالی به مشتریان

استراتژی ها

توسعه مناسبات راهبردی با سازمان­‌های سیاست‌گذار
تقویت مناسبات و همکاری‌ها با سایر نهادهای مالی
توسعه فعالیت‌­ها و خدمات در سراسر کشور
تحول مستمرسازمانی و ارتقای توان نیروی انسانی
توسعه ارتباطات و ارتقای خدمات دیجیتالی به مشتریان
بهره برداری موثر و کارآمد از ظرفیت ها وفرصت‌های بازار سرمایه جهت ارایه خدمات بهینه