خانه آرشیو اخبارتلاش برای منع شرکت‌های امریکایی از تجارت با ایران

تلاش برای منع شرکت‌های امریکایی از تجارت با ایران


یک وب‌سایت امریکایی ضمن آنکه ادعا کرد ایران نیروهای امریکایی را در عراق مورد هدف قرار می‌دهد، از شرکت‌های تجاری امریکا خواست که با ایران وارد تجارت نشوند.

  • کد مطلب: 18
  • تعداد بازدید: 55
  • تاریخ انتشار خبر: سه‌شنبه 23 آبان 1396
  • دانلود فایل خبر/گزارش

وب‌سایت امریکایی دهیل مدعی شده است که EFP‌ها سلاح‌های سپاه پاسداران ایران است و ظهور دوباره این سلاح‌ها بعد از ۶ سال، نشان می‌دهد که نیروهای نظامی هنوز نیروهای امریکایی را مورد هدف دارند. این سلاح جان بسیاری از نیروهای امریکایی مستقر در عراق را گرفته و بسیاری دیگر را زخمی کرده است.

این پایگاه اینترنتی امریکایی با طرح چنین ادعاهایی، تلاش می‌کند تا شرکت‌های تجاری امریکایی را از حضور در فعالیت‌های اقتصادی با ایران منع کند و با چنین نگاهی، ادامه می‌دهد: «کسب و کارهای امریکایی نباید زندگی قهرمانان ما را که به واسطه سلاح‌های مستقرشده توسط سپاه پاسداران و تهران، از آنها گرفته شد، نادیده بگیرند.»

دونالد ترامپ اخیرا اعلام کرد که تحریم‌های جدید علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اقتصاد ایران تاثیر زیادی دارد. رییس‌جمهوری ایالات متحده چنین اظهاراتی را با تکرار ادعاهای بی‌اساس در مورد حمایت ایران از تروریسم مطرح کرده است.

علاوه بر این، مجلس سنای امریکا اخیرا ۴ لایحه را که هدف آنها محدود کردن برنامه موشکی بالستیک ایران و حمایت از حزب‌الله است در دستور کار قرار داده است. وب‌سایت دهیل مدعی می‌شود که تمام تحریم‌های اخیر امریکا برای حفاظت از سیستم مالی ایالات متحده از خط لوله تروریسم است. جالب آنجاست که این وب‌سایت امریکایی اعتراف می‌کند: «با وجود تحقیرهای آشکار ایران علیه امریکا، شرکت‌های امریکایی ظاهرا این موضوع را نادیده می‌گیرند و به تلاش خود برای انجام تجارت با ایران ادامه می‌دهند.»


لینک خبر :http://www.eranico.com/fa/content/77351