خانه آرشیو اخباررشد ۸.۳ درصدی تسهیلات دهی به بخش صنعت و معدن در ۱۱ ماهه ۹۶

رشد ۸.۳ درصدی تسهیلات دهی به بخش صنعت و معدن در ۱۱ ماهه ۹۶


بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است، تسهیلات پرداختی بانک ها و موسسه های اعتباری در ۱۱ ماهه سال ۹۶ در بخش صنعت و معدن با رشد ۸.۳ درصدی در همسنجی با سال ۹۵ به یک هزار و ۵۱۲ هزار میلیارد ریال رسید.

  • کد مطلب: 104
  • تعداد بازدید: 212
  • تاریخ انتشار خبر: شنبه 18 فروردین 1397
  • دانلود فایل خبر/گزارش

به نقل از آمارهای یادشده، تا پایان بهمن ماه ۹۶ بخش بازرگانی نیز ۷۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که رشدی ۱۲.۴ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ نشان می دهد.
برپایه این گزارش، از یک هزار و ۵۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن، معادل ۸۴.۵ درصد آن (مبلغ یک هزار و ۲۷۸ هزار میلیارد ریال) در تامین سرمایه در گردش پرداخت شده که بیانگر توجه و اولویت دهی به تامین منابع برای این بخش توسط بانک هاست.
همچنین، ۹۷ هزار میلیارد ریال از تسهیلات یاد شده پرداختی به بخش صنعت و معدن (معادل ۶.۴ درصد) صرف ایجاد، ۱۰ هزار میلیارد ریال (معادل هفت دهم درصد) صرف تعمیر، ۶۰ هزار میلیارد ریال (معادل چهار درصد) صرف توسعه، ۲۰ هزار میلیارد ریال (معادل ۱.۳ درصد صرف خرید کالای شخصی)، پنج هزار میلیارد ریال (معادل ۱۸.۶ درصد) صرف خرید مسکن و ۴۲ هزار میلیارد ریال (معادل ۲.۸ درصد) صرف سایر موارد شده است.
به گزارش ایرنا، مجموع تسهیلات پرداختی به همه بخش های اقتصادی کشور شامل کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و غیره در ۱۱ ماهه سال ۹۶ معادل پنج هزار و۱۹۴ هزار میلیارد ریال اعلام شده است.
بیشترین تسهیلات در مدت یاد شده، به بخش خدمات با دو هزار و ۱۰۵ هزار میلیارد ریال اعطا است.


لینک خبر :http://www.eranico.com/fa/content/83658