خانه آرشیو اخبارادامه رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی

ادامه رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی


قیمت نفت در بازارهای جهانی روز جمعه در ادامه تلاش کشورهای صادرکننده نفت برای کاهش صادرات، به بالاتر از 62 دلار در هر بشکه رسید.

  • کد مطلب: 134
  • تعداد بازدید: 804
  • تاریخ انتشار خبر: شنبه 29 دی 1397
  • دانلود فایل خبر/گزارش

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، قیمت نفت برنت دریای شمالی با افزایش 1.64 دلار به 62.82 دلار برای هر بشکه رسید.

براساس این گزارش، قیمت نفت در بازارهای جهانی سه درصد افزایش یافت.

این گزارش می‌افزاید: افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی در پی انتشار جرئیات برنامه اوپک برای کاهش صادرات نفت اعضای این سازمان و همچنین وجود شواهدی دال بر فروکش کردن جنگ تجاری میان آمریکا و چین است.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی اعلام کرد که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با 1.70 دلار به 53.77 دلار برای هر بشکه رسید که افزایش 3.3 درصدی را تجربه کرد.

قیمت نفت در بازارهای جهانی برای سومین هفته متوالی شاهد افزایش است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین چشم انداز کوتاه مدت انرژی خود نوشت: پیش بینی می شود تولید نفت خام کشورهای عضو اوپک تا پایان امسال به زیر 30 میلیون و 73هزار بشکه در روز کاهش یابد که پایین ترین میزان تولید ماهانه این گروه از فوریه 2015 (بهمن – اسفند93) خواهد بود.

طبق آمار هفته گذشته پایگاه تحقیقاتی اس اند پی گلوبال پلاتس، کشورهای عضو اوپک در ماه دسامبر (آذر- دی) 32 میلیون و 43 هزار بشکه در روز نفت تولید کرده اند که 630 هزار بشکه در روز از تولیدات ماه نوامبر (آبان-آذر) کمتر است.

این آمار از آن حکایت دارد که این کشورها در راستای توافق با روسیه و دیگر کشورهای تولیدکننده، فرآیند کاهش تولیدات خود را کلید زده اند. براساس این توافق، کشورهای مذکور تولیدات خود را نسبت به اکتبر 2018 (مهر-آبان97)، 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد؛ کاهشی که از ماه جاری آغاز شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرده است که میزان تولیدات نفتی ونزوئلا در نیمه دوم سال 2019 به زیر 1 میلیون بشکه در روز و در سال 2020 به 700 هزار بشکه در روز کاهش یابد.


لینک خبر :http://eranico.ir/fa/content/96420